Kiedy Sąd może orzec rozwód?

Zgodnie z art. 56 § 1 ustawy z dn. 25 lutego 1964 r. Kodeks rodzinny i opiekuńczy (dalej: KRO) jeżeli między małżonkami nastąpił zupełny i trwały rozkład pożycia, każdy z małżonków może żądać, ażeby sąd rozwiązał małżeństwo przez rozwód.

Cóż to oznacza? Ano to, że w każdej sprawie rozwodowej – zanim zapadnie końcowy wyrok – Sąd musi zbadać czy rozkład pożycia małżonków ma wskazane wyżej cechy. Jest to absolutna podstawa do tego, aby Sąd mógł orzec rozwiązanie małżeństwa stron przez rozwód. Proszę jednak pamiętać, że Czytaj dalej „Kiedy Sąd może orzec rozwód?”

Komentarze